Адреса: 59131 с. Селятин вул. Гірська 1

КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ І ЛІСОРОСЛИННИХ УМОВ

1.1. Місцезнаходження і площа лісництва
Селятинське лісництво, загальною площею 5381,1 га, входить до складу ДП «Путильський лісгосп» і розташоване в південно-східній його частині на території Путильського адміністративного району.
Контора лісництва знаходиться в с.Селятин кв. 43 вид. 9 Путильського району Чернівецької області, на відстані 30 км від контори лісгоспу та від районного центру.
Територія лісництва розділена на 2 майстерські дільниці та 9 обходів.
1.2. Організація територіії. Обсяг та характер виконаних лісовпорядних робіт
Попереднє лісовпорядкування було проведене в 1998 році Київською лісовпорядною експедицією Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об’єднання на площі 5380,0 га.
До моменту проведення нинішнього лісовпорядкування згідно земельного балансу на 01.01.2011 р. загальна площа лісництва складала 5381,1 га.
Лісовпорядкування проведено Київською експедицією Українського державного лісовпорядного проектного виробничого об‘єднання Державного комітету лісового господарства України. Роботи виконувались по 1 розряду відповідно до вимог Лісового кодексу України, чинної лісовпорядної інструкції та рішень 1 лісовпорядної наради.
Площа лісництва розділена на 6 планшетів. Квартальна мережа залишилась без змін.
Інвентаризація лісового фонду здійснювалась методом окомірно-вимірювальної таксації, із застосуванням ортофотопланів масштабу 1:10000 на площі 5381,1 га.
Для корегування окомірно-визначених запасів на 1 га та визначення відносних повнот використовувались таблиці «Сум площ поперечних перерізів та запасів деревостанів при повноті 1.0», розроблених кафедрою лісової таксації УДАУ, затверджених Мінлісгоспом України 15 листопада 1991 року.
У лісництві лісовпорядкуванням закладено 4 пробні площі, в тому числі тренувальних - 4.
1.3. Природно-кліматичні умови
Згідно лісорослинного районування територія лісництва відноситься до району буково-ялицево-ялинових гірських і ялиново-високогірських лісів Покутсько-Буковинських Карпат.
Клімат району розташування лісництва помірно-континентальний з порівняно довгою і суворою зимою, коротким прохолодним з значною кількістю опадів літом.
Середньорічна температуру повітря +4,5°С, абсолютна максимальна +34 С, мінімальна —26 С.
Середня кількість опадів на рік 829 мм.
Тривалість вегетаційного періоду 185 днів.
Пізні весняні заморозки можливі в кінці травня, перші осінні - середина вересня.
Середня дата замерзання рік - кінець грудня.
Середня дата початку паводку - кінець березня.
Середня товщина снігового покриву 28 см, час появи 25 листопада і сходження у лісі 1 квітня.
Глибина промерзання ґрунту 33 см.
Середня вологість повітря 80%.
Із кліматичних факторів, що негативно впливають на ріст і розвиток лісових насаджень - це ранні осінні та пізні весняні заморозки, періодичність сильних вітрів, що веде до вітровалів.
Зимовий характер опадів і різке танення снігів приводить до водних ерозійних процесів, повені річок, змиву ґрунту і утворенню зсувів.

2 ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ЛІСОВОГО ФОНДУ. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

2.1 Відомості про об'єкти природно-заповідного фонду та тимчасове довгострокове користування

Відомості про об’єкти природно-заповідного фонду

Найменування об’єктів природно-заповідного фонду та підстави для їх виділення Площа, га Місцезнаходження Категорії територій та об’єктів заповідного фонду Стисла характеристика і режим ведення господарства
«Черемошський» Розпорядження облдержадміністрації від 04.03.97 р. №124-р Рішення сесії облради від 12.06.04 р. №153-15/04 2174,0 кв. 5 в. 24-33, 39-41 кв. 6 в. 1-19, 21,22 кв. 7 в. 1-20,45-48,50,51,54 кв. 8 в. 17-28,32 кв. 9 в. 30-34 Регіональний ландшафтний парк Різновікові ялиново-ялицево-букові гірські насадження Обмежений режим користування
"Відомості про землі, що передані в тимчасове довгострокове користування (3-25)" не приводиться
2.2 Основні показники по лісовому фонду
Площа вкритих лісовою рослинністю ділянок 4536,2 га, загальний запас насаджень 1499,13 тис.м3, загальний запас стиглих і перестійних насаджень 240,8 тис.м3, середня зміна запасу 27,71 тис.м3, середній вік 54 роки, середній клас бонітету Іа8, середня повнота 0,74, середній запас на 1 га вкритих лісовою рослинністю землях 330 м3, середня зміна запасу вкритих лісовою рослинністю земель 6,1 м3/га, поточна зміна запасу вкритих лісовою рослинністю земель 7,7 м3/га, середній склад насаджень 9Яле1Яцб.
2.3 Основні положення організації лісового господарства
Виходячи з існуючого поділу лісів на категорії, їх функціонального значення, встановленого в них режиму ведення лісового господарства і лісокористування на наступний ревізійний період, утворені наступні господарські частини:
  • ліси природоохоронного призначення з особливим режимом користування в горах;
  • ліси природоохоронного призначення з обмеженим режимом користування в горах;
  • рекреаційно-оздоровчі ліси з особливим режимом користування в горах;
  • захисні ліси з обмеженим режимом користування в горах;
  • експлуатаційні ліси в горах.
При утворенні господарств та господарських секцій лісовпорядкування виходило з породного складу насаджень, їхньої продуктивності, походження та інших особливостей, що обумовлюють необхідність застосування різних нормативів і систем господарських заходів, а також цілей ведення лісового господарства, визначених основними положеннями організації і розвитку лісового господарства області.
Підставою для поділу насаджень однієї переважаючої деревної породи на декілька госпсекцій стали суттєві відмінності в продуктивності, віці стиглості, рельєфі.
Внесення невкритих лісовою рослинністю земель до тієї чи іншої господарської секції проводиться по породі, що проектується до лісовідновлення.
Віки стиглості деревостанів відповідають оптимальним вікам рубок в лісах України.
Гаряча лінія для зв'язку +38 (037) 382-11-93 або напишіть нам