Лісові автомобільні дороги – це лісова інфраструктура, яка обслуговує відповідні території для доступу до лісових масивів, їх охорони та обслуговування потрібно підтримувати сітку доріг. Це добре розуміють у ДП «Путильський лісгосп» і роблять усі необхідні заходи для утримання їх у належному стані.

Головний інженер Василь Васильович Слижук констатує:

-  На балансі лісгоспу є 205  км лісових автомобільних доріг. Щороку їх треба доглядати. Інакше дороги просто зіллються з природою протягом  5-10 років. Активно підтримувати сітку доріг ми почали з 2008 року після паводку, коли за рахунок бюджетних коштів отримали спеціальну техніку. За допомогою сучасного обладнання ми зробили відновлення доріг, які були знищені паводком 2008 року, і цією ж технікою підтримуємо їх досі. У нас не простоює жоден екскаватор. І звісно, на підтримання важкої техніки у робочому стані витрачаються значні кошти. Та розуміємо, що як не затратимо ці кошти сьогодні, то післязавтра їх знадобиться удвічі більше, бо догляд потрібен кожного дня.

  Два важкі японські екскаватори, бульдозери, автогрейдер, 4 важкі самоскиди КРАЗ є у власності лісогосподарського підприємства, яке дбає про водовідведення, встановлення штучних споруд, мостів, труб на відповідних ділянках. Круглорічно залежно від погодних умов здійснюються роботи: восени і навесні – водовідведення, влітку – підсипання, взимку – прочищення від снігу.

   Зокрема, як зазначає Василь Слижук, цього року заплановано відновлення 11 км лісових доріг. На ремонт, обслуговування та відновлення лісових автомобільних доріг за 8 місяців цього року використали 2 млн 650 тис. грн власних коштів підприємства. Що це означає для підприємства і громад? Лісові дороги відкривають доступ до державного ресурсу – спілих та пристигаючих лісів, розробка яких приносить надходження до бюджету підприємства, скарбниць місцевого та державного рівнів. Доглянуті лісові дороги стають в нагоді і місцевим жителям, які можуть вільно добиратися автотранспортом до сінокосів, випасів, багатих грибами та ягодами лісових угідь.

     Варто підкреслити особливості роботи на лісових дорогах. Зокрема екскаваторники ДП «Путильський лісгосп» – справжні професіонали своєї справи. На цілу область вони працюють у чи не найскладніших рельєфних умовах і відмінно справляються із своїми завданнями.

   Та поряд із напрацюваннями лісівники нерідко чують зауваження щодо руйнування комунальних доріг, через які проходять шляхи транспортування лісодеревини. Поки що ДП «Путильський лісгосп» не має законних важелів для використання коштів підприємства на ремонт комунальних доріг, хоч частково допомагає місцевим радам і з цією ділянкою роботи. Це спільна проблема і громад, і лісівників, яку стараються вирішити будь-якими можливими методами.

На балансі підприємства 205км лісових автомобільних доріг в хорошому стані.
Щорічно будується 3-4 км нових доріг, відновлюється 9-12 км пошкоджених доріг, на поточному ремонті 100-120км.
Гаряча лінія для зв'язку +38 (037) 382-11-93 або напишіть нам