З метою забезпечення потреб у власному стандартному посад матеріалові для штучного заліснення ділянок лісу, пройдених суцільними способами рубок, існують постійні та тимчасові лісові розсадники. Їх у ДП «Путильський лісгосп» функціонує 23 тимчасових розсадників площею 5,4 га. В лісових розсадниках щорічно вирощується понад 500тис. шт. сіянців головних лісоутворюючих порід.
 
Розсадником називається спеціальна земельна ділянка, призначена для вирощування садивного матеріалу, який в подальшому використають для лісорозведення і штучного лісовідновлення, озеленення міст, населених пунктів і створення захисних лісових насаджень і плодових садів.
 
У лісових розсадниках вирощують переважно сіянці та саджанці для створення лісових культур.
 
Лісові розсадники, що підпорядковані державним лісгоспам, або міжгосподарським лісгоспам, залежно від їх площі поділяють на малі(до 5 га), середні (6-15 га) та великі (понад 15 га), а також базисні площею 25 га і більше.
 
Для оперативного використання садивного матеріалу чинними нормативними документами передбачено створення індивідуальних тимчасових розсадників невеликих розмірів, закладених в конкретному обході у кожному лісництві.
 
Для створення лісів потрібно вкласти  клопітку  працю  лісівників,  які з притаманною їм відповідальністювідносяться до цієї благородної  справи. Для посадок в лісових розсадниках треба виростити  стандартні,здорові сіянці. Перед тим слід зібрати насіння  лісових порід і проростити його в лісових розсадниках.  Потімдбайливо два - три роки доглядати і тільки тоді молоді деревця повертаються  на лісокультурні площі, де зплином часу та при дбайливому господарюванні перетворюються в ліси. 
 
  В 2020 році, зокрема, посіяно лісового насіння на 0,26 га посівних відділень лісорозсадників при завданні 0,25 га та вирощено 1.022 млн. штук стандартного садивного матеріалу при плановому завданні 0.9 млн. штук (114%).
Зібране минулорічне лісове насіння буде використане для посіву у посівних відділеннях лісових розсадників підприємства на загальній площі не менш ніж 0,3 га
Гаряча лінія для зв'язку +38 (037) 382-11-93 або напишіть нам