Відповідно  до наказу лісгоспу №227 та ст.. 19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» розпочнеться сезон полювання  в мисливському господарстві «Карпатське» ДП «Путильське лісове господарство» з 02.10.2021р.  відкриється сезон  індивідуального полювання, та з  06.11.2021р. колективне   полювання на парнокопитних тварин.

Подія важлива, трепетна і довгоочікувана для мисливців, адже для когось це можливість ефективно провести час на природі, хтось прагне відчути у жилах вирування адреналіну і помірятися силою з представниками хижої фауни, а для інших це захоплення вже стало професією.  Тож - мужності, пильності та дотримання законів вам у поміч!

затверджених наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27.05.2021р.

Встановлено  такі строки полювання:

Індивідуальне полювання на самця оленя європейського  з 02 жовтня 2021 року по 30 січня 2022року включно.

Індивідуальне полювання на самця кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування з 02 жовтня 2021 року по 30 січня 2022року включно.

Індивідуальне полювання на самця козулі та його молодняк, здатний до самостійного існування з 02 жовтня по 31 грудня 2021 року включно.

Колективного та облавного полювання на козулю, самок оленя європейського, самок кабана, та їх молодняк здатний до самостійного існування з 06 листопада по 31 грудня 2021 року включно.

         Колективного та облавного полювання на самця оленя європейського, самця кабана  та його молодняк, здатний до самостійного існування з  06 листопада 2021 року  по 30 січня 2022 року включно.

Встановлено, що :Днями полювання є:

  На парнокопитних звірів при проведенні індивідуального всі дні тижня, колективного та облавного       полювання –  четвер, субота та неділя. Норма відстрілу лисиці, вовка, не лімітована.

Полювання на диких парнокопитних тварин проводити за ліцензіями відповідно до лімітів добування (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів у сезон полювання  2021/2022року, затверджених наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27.05.2021р.  та з суворим дотриманням порядку проведення колективних та облавних полювань, який визначений у Положенні про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17 жовтня 2011 року № 549 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 року за №1211/19949 (далі – Положення).

 Добування вовка, лисиці здійснювати за наявності у мисливця ліцензії на добування мисливських тварин.

 Відстріл лисиці, вовка не в мисливський сезон або в заборонених для полювання місцях (відтворювальні ділянки) здійснювати мисливцями за спеціальними дозволами, які видаються облуправлінням лісового та мисливського господарства .

  Розпорядникам полювання та єгерській службі:

На полювання за ліцензіями допускати мисливців при наявності посвідчення мисливця, контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання терміном дії до 30 квітня 2022року з відміткою про сплату державного мита, в яку записувати дату і місце проведення полювання до початку його здійснення, а після закінчення – результат полювання (добута чи не добута тварина)

До початку проведення полювання проводити інструктаж по техніці безпеки поводження зі зброєю при проведенні полювання з обов’язковою реєстрацією в «Журналі інструктажу по техніці безпеки поводження зі зброєю при проведенні полювання».

До реалізації продукції полювання забезпечити проведення ветеринарно-санітарної експертизи туш добутих на полюванні диких парнокопитних тварин.

Дотримуватись порядку обліку, видачі і повернення ліцензій.

Спільно з природоохоронними та правоохоронними органами із залученням працівників державної лісової охорони проводити належну охорону державного мисливського фонду, здійснювати постійні перевірки на предмет дотримання мисливцями правил полювання і техніки безпеки.

Полювання за ліцензіями здійснюється після перевірки документів у мисливців, їх реєстрації та проведення інструктажу. Розпорядник полювання залишає у себе посвідчення мисливця та контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання особи, на яку заповнена ліцензія. Після закінчення полювання згадані документи повертаються мисливцю після сплати ним повної вартості послуг, продукції полювання та трофеїв з відміткою про  результат полювання у контрольній картці.

    Забороняється полювання на територіях всіх об’єктів природо-заповідного фонду загальнодержавного значення, а також загально зоологічних, зоологічних і орнітологічних заказників місцевого значення, територій смарагдової мережі, де полювання заборонено відповідно до Положення про них, відтворюючих ділянок та на відстані ближче 200 метрів від будівель, де можливе перебування людей.

Забороняється полювання на копитних тварин з використанням малокаліберної гвинтівки під патрон кільцевого запалення або набоїв споряджених картеччю чи шротом. Нарізну мисливську зброю при проведенні колективного та облавного полювання використовувати лише з дозволу користувача мисливських угідь;
Забороняється полювання у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу);
 Забороняється полювання з автоматичної та напівавтоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони;
        Документами для полювання є:
-посвідчення мисливця;
-щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
-дозвіл на добування мисливських тварин;
-відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
-паспорт на собак мисливських порід,

 

Вартість ліцензії має сталу ціну і залежить від виду мисливської тварини. Загальна вартість полювання коливатися від 3-10 тис.грн. і залежить від добутої тварини  та якості наданих послуг. Незабудьте і про відповідні документи. Вирушаючи на полювання треба мати при собі державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозвіл на відстріл тварин (ліцензія або відстрільна картка) та дозвіл на носіння і зберігання зброї, при наявності мисливської собаки – паспорт на мисливську собаку.  

Попереджаємо мисливців, щодо недопущення порушень встановлених правил полювання. До порушників правил полювання застосовуватимуться відповідні міри впливу, визначені чинним законодавством України. Так, при умові незаконного добування або знищення диких тварин при проведенні незаконного полювання, порушник, у відповідності до такс для обчислення розміру збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання, затверджених Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерством аграрної політики та продовольства України погодженого заступником Міністра фінансів України від 19.06.2017 року № 301/222, відшкодовує наступні збитки:
– звірі: олень благородний – 60000 грн.; кабан – 40000 грн.; козуля – 32000 грн.; борсук – 8000 грн.; куниця лісова і кам’яна – 6000 грн.; заєць-русак – 8000 грн. За порушення частини першої статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання, яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування – розмір штрафу для громадян складає від 102 грн. до 1020 грн., а для посадовців від 510 грн. до 1530грн.    

Наголошуємо на обов’язковому дотриманні мисливцями правил полювання, а також правил поводження на полюванні з мисливською вогнепальною зброєю.    Попереджаємо, що впродовж сезону полювання в мисливських угіддях діятимуть рейдові бригади по здійсненню контролю за дотриманням мисливцями правил полювання.

Вживання м’яса від добутих тварин, полювання на яких проводиться за ліцензіями, дозволено тільки після результатів ветсанекспертизи туш всіх добутих тварин і дослідження їх в лабораторії ветмедицини.

Підчас полювання суворо дотримуватись правил техніки безпеки та поведінки в лісових масивах в пожежо-небезпечний період.