Часто господарі спалюють на cвоїx ділянках суху торішню траву. Люди намагаються навести, так би мовити, лад у господарствах. Але кожен акт підпалу – це злочин проти cвimy природи. Головна небезпека полягає у провокації лісових пожеж та руйнуванні біоценозу.
   Свої дії «випалювачі» аргументують тим, що очищення ділянок вогнем сприяє підвищенню родючості ґрунту. Насправді все відбувається із точністю до навпаки: висока температура при гopiннi знижує всю мікрофлору ґрунту, а це призводить до зниження родючості. Гинуть не тільки мікроорганізми, а й багато комах, їх личинки та лялечки, різні види тварин i плазунів, руйнуються гнізда птахів. Це аж ніяк не сприяє утриманню належного балансу екосистеми. У результаті, випалювання сухої трави зменшується видовий склад лугової рослинності i тваринного світу. Скрізь, де пройшов вогонь, не буде вже колишнього різнотрав`я, бур`яни захоплюють територію, що звільнилася.
   Трав`яні пожежі завдають значних збитків узліссям, підліскам, знищують молоду деревну порість, є одним із головних джерел пожежі у ліcax. Лісові пожежі знищують звірів i птахів, знижують приріст деревостанів, підвищують вітровальність, послаблюють лiсовi масиви. Вони завдають величезних економічних i екологічних втрат.
   Співробітники ДСНС радять громадянам створювати компостні ями, куди й скидати торішнє листя та органічні відходи. У результаті не забруднюватиметься повітря, а за пів року кожен матиме власне безкоштовне добриво.
   Щоб не виникла лісова пожежа, треба бути дуже обережним з вогнем у межах будь-якої  природної території: не підпалювати суху траву на полях i в лісi, не розводити багаття в недозволених місцях та не дозволяти дітям гратися з вогнем.
   Якщо ж ви помітили невелике займання трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самотужки. Іноді досить просто затоптати полум`я або залити його водою. Якщо ж пожежа розгорілася і ви не можете загасити, зателефонуйте за номером «101», повідомте державну лісову охорону ДП «Путильський лісгосп» – 2-11-93, 2-17-83, 2-16-36, лісову пожежну станцію с. Селятин – 2-34-71, або органи місцевого самоврядування та вкажіть про місце займання i як туди добратися.
   До теми:
   Чинним законодавством України встановлена відповідальність за порушення заборонних норм. Так, стаття 77-1 (самовільне випалювання рослинності або її залишків) Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за самовільне спалювання листя у парках, скверах без дозволу органів державного контролю в зоні охорони навколишнього природного середовища або через порушення такого дозволу. Така діяльність тягне за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мiнімумів доходів громадян (від 3060 до 6120 грн) i на посадових ociб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ВІД 15300 ДО 21420 грн).
   Не зайвим буде нагадати, що навмисний підпал сухої трави в період військового стану прирівнюється до диверсії і може загрожувати громадянам покаранням у вигляді позбавлення волі терміном до 5 років.