Протягом лютого у мисливських угіддях ДП «Путильське ЛГ» проводять облік чисельності диких мисливських тварин, за участю представників управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА, ЧОУЛМГ, держпродспоживслужби, лісової охорони, депутатів, районного мисливствознавця.

Під час обліків визначається чисельність тварин та місця їх перебування на території лісгоспу. На підставі результатів таксації оцінюється та планується діяльність лісгоспу, визначаються норми відстрілу на наступний мисливський сезон, визначається динаміка чисельності тварин.

 – Таксація  – робота не з легких, адже потрібно максимально точно визначити  кількість тварин у лісовому масиві. Є кілька способів їх облікувати – шумовим прогоном, маршрутним методом та спостереженням у місцях підгодівлі, засівши на спостережній вишці, єгері бачать, скільки і в яку пору приходить сюди оленів, кабанів, козуль, скільки серед них самок і самців, молодняка, взимку орієнтуються за слідами на снігу, також використовуємо новітню техніку, зокрема, квадрокоптер та фотопастки, які допомагають не лише контролювати порушників правил полювання, а й фіксують стан лісових масивів, кількість мешканців лісів. Ці дані також є додатковим джерелом інформації про стан тваринного світу лісових угідь лісгоспу. Тож команда, яка збирається проганяти дичину на пробній прощі, проходить інструктаж стосовно виконання роботи.

 На основі обліку узагальнюють дані і про щільність таких хижаків як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає. Єгеря, мисливці беруть участь у регуляції чисельності хижаків, які є серйозною загрозою для молодняка козуль, кабанів зайців та інших диких тварин.  

Одним з видів біотехнічних заходів є охорона, та підгодівля диких тварин,  яка поділена на  боротьбу з  хижими тваринами та охорону від браконьєрів.