Чистота нашої землі – у наших руках. Завдання кожної людини – зберегти красу природи, сприяти її оновленню. Багатогранно використовуючи природні ресурси для потреб суспільства, нам треба діяти так, щоб не завдати шкоди, а навпаки, всебічно поліпшувати та примножувати можливості природи.
   Щорічно з 1998 року у третю суботу квітня відзначається День навколишнього середовища. В цей день усі, хто піклується про природу, беруть участь у квітневому суботнику. Висаджують дерева, наводять порядок на вулицях, у парках і скверах, озелененні територій, збиранні сміття тощо.
 
   У суботу, 16 квітня, в День довкілля висадили дерева та кущі на пришкільній території Усть-Путильського ЗЗСО І-ІІ ступенів. Ініціаторами такої акції виступило керівництво ДП «Путильський лісгосп». Ідею підтримали лісівники державної лісової охорони Усть-Путильського лісництва. Саджанці надало Яблуницьке лісництво з власного розсадника.
   Нещодавно новозбудований Усть-Путильський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів радо відчинив свої двері школярам. Будівля школи – наче писанка: нова, сучасна, ошатна. А от територію довкола ще не встигли до кінця облаштувати попри те, що встановлені лавочки та бруківка. Отож ініціативу керівництва держлісгоспу сприйняли в закладі дуже позитивно.
   До висадки дерев долучилися працівники освітнього закладу. Допомагали активно також і школярі молодших класів. І хоча на теперішній момент учні навчаються дистанційно та коли почули про те, що біля школи висаджуватимуть дерева та кущі мерщій прибігли на шкільне подвір’я. Кожен із школярів також облюбував собі деревце за яким буде доглядати та поливати, щоб воно якнайшвидше прижилося. Отже тепер виростатимуть разом. Також допомагали у такій доброчинній справі й чоловіки-переселенці з Донеччини, котрі проживають у приміщенні школи. В такий спосіб продемонстрували свою корисність.
   Висаджені молоді саджанці сосен, туй,    будуть радувати школярів та устьпутильчан, а ще стануть справжньою окрасою новозбудованої школи.