Вихованці Селятинського шкільного лісництва

змайстрували для птахів справжнє диво

 

   Ви бачите дірявий пеньок, а вони – оригінальну годівничку. Для вас шматок дошки чи кореня – це всього лише залишки деревини, а для них – підручні засоби для унікальної годівнички. Єдиної у своєму роді, бо, як зізнаються самі діти, повторити такий виріб – неможливо. А ось створити ще щось таке ж креативне – залюбки! Бо натхненником і талановитим наставником у юних майстрів є педагог Галицівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Олексій Васильович БЕРЛА. Вже 26 років цей невгамовний і надзвичайно працелюбний вчитель трудового навчання передає учням вміння та знання.

   8 грудня ми відзначали Всесвітній день клімату. І з нагоди цього свята українці взяли участь у всеукраїнській акції «Нагодуй птахів взимку». На Путильщині до акції долучилися лісівники та учні шкіл. Дізнавшись про креативний підхід до майстрування годівничок учнів Галицівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, ми поспішили у Селятин, аби на власні очі побачити ці цікаві вироби.

   Насамперед вчитель та діти заготовили матеріал. У пригоді стало все: залишки від гойдалок, які Олексій Васильович виготовляє вдома, старі пеньки від яблунь та інших плодових дерев, гілки дивакуватої форми, мотузки тощо. З інструментів використовували електролобзики, шуруповерти, молотки, різці, електродриль, щітки. На виготовлення однієї годівнички затрачали від 5 до 10 годин.

   - Кілька ідей підглянули в інтернеті, але ті годівнички нам менше сподобалися, ніж власні проєкти. Та й таку саму зробити легко, а ви спробуйте з нашої зробити копію? – хвацько вигукують школярі. Тому навіть не намагаюся заперечити, а зі щирим захватом розглядаю кожну годівничку. Тут і «Корабель мрії», і «Їдальня на терасі», і «Хатинка Миколи», «Базука», «Печера»  - кожний виріб має особливе ім’я. Бо і сама годівничка – особлива.

   Краєм ока оглядаю майстерню, де трудяться школярі зі своїм майстром-наставником. І бачу багато цікавих виробів: в одному кутку грабельки, в іншому – різьблені скриньки, на стінах висять дерев’яні картини та рамочки, полички та вішалки, кухонні дощечки, ложки, виделки, а також ключики, копита і навіть циркулі. Кожна річ у цій маленькій майстерні – це окрема історія. Тож тут можна провести весь день і не помітити, як промайне час. Олексій Васильович і справді залюблений у свою справу, бо не шкодує ні зусиль, ні часу на те, аби передати свою майстерність учням.

   Діти працюють із різними породами дерев. Кажуть, що найлегше піддається обробці смерека. Для виготовлення годівничок застосовували і ялину, і бук, і вільху, і яблуню. Одним словом, все що потрапляло до вправних рук.

   Над годівничками цього року трудилися хлопці старших класів, які є вихованцями шкільного лісництва. Але й решта школярів теж активно долучилися до виготовлення цих, таких необхідних для зимової пори, виробів, пропонуючи матеріали та ідеї. Всього за останній місяць змайстрували близько 20 годівничок. Кілька вже красуються у саду на подвір’ї навчального закладу та в шкільному лісництві. Решта – будуть прикрашати дерева біля лісництв та інших шкіл Путильщини. «Ми продовжуватимемо майструвати такі годівнички, бо нам дуже сподобалося це заняття. Тут кожний вільний у своїх ідеях та творчій фантазії. А коли ми збираємося разом навколо свого вчителя трудового навчання – то цих ідей стає вдвічі більше», - посміхаючись, кажуть юні лісівники.

   Про незвичайні годівнички першим дізнався в. о. лісничого Селятинського лісництва ДП «Путильський лісгосп» Василь Пантелейович КУРИК. «Селятинське шкільне лісництво функціонує на базі Галицівського лісництва понад двадцять років. Ми залучаємо дітей до посадки та вирощування лісових насаджень, догляду за малими деревцями. Ось вже які туї виросли за вісім років – і не впізнати. А садили їх наші учні. Цього року вирішили долучитися до всесвітньої акції ось таким чином – змайстрували оригінальні годівнички. Тому я щиро дякую юним майстрам та їхньому наставнику за оригінальний творчий підхід до цієї справи. Впевнений, цього року пташки будуть і нагодовані, і зачаровані – як ось ми з вами», - підмітив Василь Пантелейович.

   Що б ми не робили, виконуймо це з душею. Як-от ці креативні вихованці Галицівського закладу загальної середньої освіти. І холодні зимові будні перетворяться у справжнє свято життя!