Ліси – незамінне багатство нашої планети. Тому їх збереження – не тільки важлива справа, але й прямий обов’язок кожного жителя гірського краю. І чим бережливіше, по-господарськи будемо опікуватись ним, тим більшу користь він принесе нам і майбутнім поколінням.

   Зокрема, значної уваги лісові масиви вимагають влітку, коли пожежонебезпека значно зростає. Цьогорічне літо не було надто спекотним, тому стихійних загорянь вдалося уникнути. Але у будь-якому випадку не варто  нехтувати протипожежними правилами та безтурботно ставитися до вогню.

   Тож літні дні для лісової охорони Шепітського лісництва, як і для всіх лісівників краю, це, у першу чергу – велика відповідальність по збереженню лісових масивів від пожеж. Працівники лісництва постійно проводять роботу зі створення мінералізованих смуг та догляду за ними, виготовляють аншлаги на природоохоронну та протипожежну тематику, упорядковують місця відпочинку, виготовляють листівки на протипожежну тематику, проводять бесіди зі школярами та населенням.

   Вони добре знають, що відпочиваючи під мальовничими кронами багатолітніх дерев, люди розводять багаття, викидають тліючі недопалки, залишають пляшки та інший побутовий непотріб.

   Натомість відпочиваючі повинні пам’ятати, що у пожежонебезпечний період (з березня по жовтень) забороняється розпалювати багаття у лісі, заїжджати на територію лісового фонду автомобілями, палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім спеціально обладнаних для цього місць. А також випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та прилеглих земельних ділянках, звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, побутові та горючі відходи.

   Лісова охорона Шепітського лісництва звертається до гостей лісових масивів, з проханням сумлінно дотримуватись правил пожежної безпеки у лісі та пам’ятати, що спільними зусиллями ми не лише збережемо та примножимо ліси, а ще й передамо це багатство наступним поколінням.