Щороку з настанням спекотних засушливих літніх днів виникає загроза пожеж в екосистемі, зокрема в лісових масивах краю, що завдає значної, а інколи непоправної шкоди довкіллю та й громадам. В такий період працівники лісової охорони лісогосподарських підприємств ведуть посилене патрулювання з метою попередження та виявлення можливих загроз загоряння в лісі: проводять роз΄яснювальну роботу серед населення та посилюють взаємодію із представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій з метою оперативного реагування та протидіїї пожежам у лісових масивах.
Сьогодні, 4 червня, на території Садгірського лісництва ДП «Чернівецьке ЛГ» Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства відбулися спільні тактико-спеціальні навчання працівників лісової охорони та рятувальників Чернівецької області. Рятувальники та лісівники Буковини провели навчання, під час яких команди лісогосподарських підприємств мали можливість показати готовність до швидкого реагування на виникнення лісових пожеж та злагоджену командну роботу.
Кожній команді лісівників була надана можливість самостійно спробувати загасити умовне загорання за допомогою спецтехніки та протестувати можливості пожежного автомобіля. Завданням протипожежних команд лісової охорони було ліквідувати умовне загорання в лісі на час, під΄єднавшись до лісової пожежної водойми. Перемогу здобула команда ДП «Путильське ЛГ». Друге місце вибороли лісівники ДП «Чернівецьке ЛГ», третє – ДП «Хотинсье ЛГ»
Практичним етапом навчань стало загорання в лісі. За легендою, в лісовому масиві виникла пожежа, що охопила 3 га. Пожежу виявили працівники рейдової бригади, які повідомили координати умовної пожежі. Для усунення умовного загорання першою прибула команда лісової охорони ДП «Чернівецьке ЛГ». Вони намагалися самостійно усунути пожежу за допомогою первинних засобів пожежогасіння, створювали мінералізовану смугу. проте умовна пожежа перейшла у верхову, активно поширювалась і існувала загроза перекидання полум΄я на житловий масив, тому було прийнято рішення викликати на допомогу пожежно-рятувальні підрозділи міста Чернівці.
Спільними, злагодженими діями рятувальників та лісівників пожежу вдалося локалізувати, а в подальшому ліквідувати запобігши поширенню вогню. Із поставленими завданнями рятувальники та лісова охорона впоралися у визначений термін. 
До проведення спільних тактико-спеціальних навчань було залучено 7 одиниць спецтехніки і 50 працівників державних лісогосподарських підприємств та 8 одиниць спецтехніки і 60 рятувальників від Управління ДСНС. Також для огляду місцевості і оцінки ситуації було використано повітряний нагляд за допомогою квадрокоптера, що дав змогу отримувати оперативну інформацію щодо поширення умовної пожежі з повітря.
Завершенням навчань стала спільна нарада лісівників та рятувальників за участю начальника Управління лісового та мисливського господарства Віктора Сахнюка, начальника управління ДСНС Сергія Михайлюка, начальника управління цивільного захисту населення Чернівецької ОДА Олексія Гайдая під головуванням заступника голови ОДА Василя Гостюка, на якій обговорили хід навчань, дали оцінку ефективності та злагодженості дій обох служб, виокремили важливість роз΄яснювальної роботи, як засобу попередження займання в лісових масивах.
Такі заходи, метою яких є вдосконалення професіоналізму та взаємодії всіх служб, відбуватимуться у всіх районах краю впродовж пожежонебезпечного періоду.