Одним із найважливіших шляхів охорони нашої фауни є боротьба з браконьєрством.

Тож  єгерською службою спільно з правоохоронцями району  було затримано опівночі 27.05.2019р. автотранспорт ВАЗ-2121  в мисливських угіддях   урочища Бісків, в  якому були три браконьєри  з незареєстрованою  вогнепальною зброєю, та фонарями  без  дозвільних документів.Цими браконьєрами виявилися жителі с. Мариничі,  на яких було складено відповідні протоколи  та вилучено незареєстровану вогнепальну зброю і було проведено комплексні заходи по боротьбі із цим ганебним явищем.

Однак типовий районний браконьєр в теперішній час набагато серйозніше екіпірований.На високому рівні залишається кількість нічних полювань з-під фар та з  використанням приладів нічного бачення.  Найчастіше вони мають «круті машини» стріляють із найсучаснішої мисливської зброї. Як правило, у браконьєрів є помічники серед місцевих жителів, яким відомі стежки, місця відпочинку і годівлі тварин. Браконьєри обирають віддалені місця скупчення диких тварин, що погано охороняються.  Браконьєр був і залишається найбільш небезпечним для тваринного світу, бо він ненаситний і не зупиниться ні перед чим. Вони так між собою перемішалися, що браконьєри  – це одні й ті ж самі люди. Вночі вони одні, а вдень – інші.

Цей незаконний промисел спричиняє зникнення багатьох видів тварин і завдає значних збитків не тільки природі, а й економіці держави..                                                              Нагадуємо вам шановні так звані мисливці - браконьєри,  що за браконьєрство   передбачено як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

 Розмір стягнення штрафів  за знищення таких тварин:

Звірі:                                                              

·   Олень європейський – 60 тис. грн.

·   Дикий кабан  – 40 тис. грн.

·   Козуля   32 тис. грн.

·   Заєць-русак – 8 тис. грн.

Птахи:

·   Гуси  - 2 тис.  грн.

·   Качки - 1 тис. грн.

·   Куріпка сіра - 2 тис. грн.

Шановні жителі району! У випадку якщо вам стало відомо про факти браконьєрства, просимо повідомити про це в лісовий відділ ДП «Путильське ЛГ» тел.2-16-36, або на 102.
  Охорона мисливської фауни- робота не тільки лісової охорони та мисливців, але кожної чесної і цивілізованої людини. Ми маємо не тільки користуватись природою, але й охороняти і збагачувати її ресурси, бо природа помилок і злочинів проти неї не прощає. Я певен, що зі зростанням загальної культури нації  і  розвитком мисливської культури браконьєрство відійде в минуле. Збережемо природу рідного краю для нащадків, живіть у гармонії з нею! Це наш святий обов’язок!